INSTALACE AUTOMOWERU NA POZEMEK

 

Před spuštěním robotické sekačky začněte tím, že si pozorně prohlédnete trávník. Aby se minimalizovalo riziko, že se sekačka zasekne, nebo poškodí, trávník musí být zbavený všech kamenů, větví, nářadí a podobných překážek. A pokud je tráva vyšší než 10 cm, budete ji muset posekat motorovou sekačkou, naposledy…

1. UMÍSTĚNÍ NABÍJECÍ STANICE

Začněte tím, že umístíte nabíjecí stanici na rovný úsek, na stinné místo (je-li to možné) a mimo dosah postřikovačů. Nabíjecí stanice potřebuje alespoň 2 metry volného prostoru před a 1,5 m na každou stranu, nejlépe uprostřed sečené plochy. Také musíte mít k dispozici elektrickou zásuvku do 10 metrů, pokud používáte napájecí kabel dodávaný k sekačce. Mějte na paměti, že transformátor by měl být umístěn alespoň 30 cm nad zemí, aby se zabránilo riziku poškození vlhkem. Připojte kabel nejdříve ke stanici, a pak do zásuvky ve zdi.

2. NABÍJENÍ BATERIE

Stanice je nyní připravena k nabíjení robotické sekačky. Nabíjení vybité baterie trvá 80 do 100 minut. Nechte sekačku Husqvarna Automower® nabíjet a pokračujte v instalaci dalšími kroky.

3. POLOŽENÍ OHRANIČUJÍCÍCH VODIČŮ

Smyčka ohraničujícího vodiče je kladena na okraji trávníku, ohraničuje sečenou plochu. Ohraničující vodiče použijte také k vytvoření "ostrovů" kolem překážek, jako jsou květinové záhony a keře, které sekačka bude objíždět a nebude sekat. Jednoduše položte ohraničující vodiče na zem a ukotvěte speciálními skobami přiloženými v balení. Robotická sekačka bude přesně vědět, kde se otočit.

4. POLOŽENÍ NAVÁDĚCÍHO KABELU

Účelem naváděcího kabelu je vést robotickou sekačku Husqvarna Automower® zpět do nabíjecí stanice v případě potřeby dobití. Jeden konec bude připojen do nabíjecí stanice, naváděcí kabel pak umístěte přímo přes trávník, aby ho robotická sekačka mohla snadno najít. Druhý konec připojte k smyčce ohraničujícího vodiče, kde se protínají. Oba konce ohraničujícího vodiče a naváděcí kabel pak připojte k nabíjecí stanici.

5. RELAXUJTE...

Zapněte Husqvarna Automower®, zadejte čtyřmístný PIN kód, nastavte výšku sečení a nastavte pracovní dobu. A je to! Robotická sekačka se nabíjí do té doby, než je připravená vyrazit sekat – od této doby se již o sekání trávníku nemusíte starat... 

Co se týče instalace, nemusíte mít žádné obavy. Naši lidé se o to postarají. Poradí Vám i s vhodným výběrem automowera, pro váš pozemek.